14 Şubat | Güllerin tanesi 25’den başlıyor, 50’ye kadar gidiyor
14 Şubat | Güllerin tanesi 25’den başlıyor, 50’ye kadar gidiyor

Sevgililer Günü öncesi çiçekçi esnafı, müşterilerine geniş bir yelpazede ürün sunabilmek için stoklarını yeniledi. Bu kapsamda, Ankara’da çiçek mezadı düzenlendi. Mezada esnaf yoğun ilgi gösterdi. Çiçekçiler, müşterilerine en kaliteli ürünleri temin edebilmek için yarıştı.

Ankara Çiçekçiler Odası Başkanı Emin Çimen, AA muhabirine, Türkiye genelinde S.S. Flora Çiçekçilik Üretim ve Pazarlama Kooperatifi bünyesinde pazar ve salı günleri hariç her gün çiçek mezadı yapıldığını söyledi.

Çimen, Adana, Mersin, Yalova, Antalya ve İzmir’den kooperatif nezdinde çiçeklerin toplanmasından şubelere dağıtılmasına, mezadın düzenlenmesinden çiçeklerin satın almasına kadar olan süreci anlattı.

Çiçekçi esnafının yıl içinde Sevgililer, Anneler, Kadınlar ve Öğretmenler Günü dönemlerinde yoğun taleple karşılaştığını belirten Çimen, “Esnaf 14 Şubat için hazırlıklarını tamamladı. Hepsi hemen hemen 700 ila 1000 arası gül satın aldı, müşterilerini bekliyor. Geçmiş yıllarda 4,5 milyon adet gül satılmıştı. Bu sene bu rakamın artmasını bekliyoruz. Fiyatlar gülün kalitesine, yerli veya ithal olup olmamasına bağlı. Dolayısıyla kırmızı gül satış fiyatları 25 lira ile 50 lira arasında değişecektir.” dedi.

Çimen, kırmızı gülün “aşk”, beyaz gülün “masumiyet”, pembe gülün “gönlüm sende”, sarı gülün “sıcak sevgi” gibi anlamları bulunduğunu ifade ederek, Sevgililer Günü’nde en çok satış yapmayı bekledikleri çiçeğin kırmızı gül olduğunu bildirdi.


Yazar: admin

Görüntüleme: 131 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 12 Şubat 2022

Cevap bırakın