Sohbet Siteleri Mi Yoksa Sosyal Medya Uygulamaları Mı?
Sohbet Siteleri Mi Yoksa Sosyal Medya Uygulamaları Mı?

Sohbet Siteleri Mi Yoksa Sosyal Medya Uygulamaları Mı?

İnternet dünyası, hepimiz için farklı anlamlara sahiptir. Kimimiz interneti bir şeyler öğrenmek, kendini geliştirmek adına kullanırken kimimiz için internet boş vakitleri doldurmak, eğlenceli zaman geçirmek ve günlük hayatın sorunlarını unutmak adına kullanılan bir platformdur. İnterneti keyifli zaman geçirmek adına kullanıyorsanız önünüzde birçok seçenek bulunmaktadır. Dizi veya film izleyerek, forumlarda takılarak, Youtube’de video izleyerek vakit öldürebilirsiniz. Ancak, keyifli zaman geçirmekten anladığınız şey, başka insanlarla sohbet etmek veya onları tanımak ise karşınıza geçmişten günümüze kadar geçerli olan iki farklı seçenek çıkmaktadır. Bir tarafta sosyal medya uygulamaları varken diğer tarafta ise tüm sadeliğiyle sohbet siteleri bulunmaktadır. Herkesin tahmin edebileceği gibi artık 2000’li yıllarda olmadığımız için sosyal medya uygulamalarının kullanıcı sayısı, sohbet sitelerine kıyasla daha fazladır. Ancak, bu noktada karşımıza şu soru çıkmaktadır. Popüler olan her zaman daha mı iyi?

Sohbet Sitelerinin Avantajları

2010’lu yılların sonuna geldiğimiz şu günlerde sohbet sitelerini kullanmak oldukça demode gelebilir. Instagram üzerinden insanların şatafatlı hayatlarını takip etmek ve dm yoluyla onlarla sohbet etmek varken kim sohbet sitelerini kullanır diye düşünüyor olabilirsiniz. Facebook gibi akraba ve arkadaşların olduğu bir ortamda daha çok kişiyle sohbet ederim diye düşünebilirsiniz. Twitter dm sayesinde ünlülerle veya hiç tanımadığım insanlarla mesajlaşırım isteğinde olabilirsiniz. Hele hele Facebook Messenger varken sohbet sitelerinin yüzüne kim bakar diye içinizden geçiriyor olabilirsiniz. Ancak, unutmamanız gereken bir durum var. Sohbet sitesi samimiyeti başka hiçbir ortamda bulamazsınız. Sohbet sitelerinde kendi isminizi, işinizi, özel durumlarınızı açıklamadan insanlarla sohbet etme şansına kavuşabilirsiniz. Kimse size neden buradasın veya benimle sohbet ediyorsun diye sormaz. Çünkü, sohbet sitelerindeki insanların hepsi, sosyal medya uygulamalarındaki sahte hayatlardan, insanlardan ve yaşam anlayışından sıkıldığı için oradadır. Herkes, hayatına dair sorunları paylaşmak ister. Başkalarıyla konuşarak kendini rahatlatmayı amaçlar. Sohbet sitelerindeki insanlar, yalan söylemekten kaçınırlar. Çünkü, yalnızca kullanıcı adını gördüğü birine yalan söylemenin mantığı yoktur. Herkes, içinden ne geçiyorsa olduğu gibi anlatır. Sohbet sitelerinde verilen tavsiyeler, yapılan uyarılar sosyal medya uygulamalarına kıyasla çok daha gerçekçidir.

Sohbet Siteleri Mutluluk Getirir Mi?

Günümüzün en popüler sosyal medya uygulamaları arasında Facebook, Facebook Messenger, Twitter, Instagram, Swarm, WhatsApp, Snapchat ve LinkedIn bulunmaktadır. Sosyal medya uygulamalarının hepsi, şekilcilik üzerine kuruludur. Herkes, birbirinin fiziksel özelliklerine, kıyafetine, nereye gittiğine, nerede ne yeyip ne içtiğine dikkat eder. Kimse birbirinin fikirlerini merak etmez. Bu yüzden, sosyal medya uygulamalarında yapılan sohbetler, samimiyetten uzaktır. Bu noktada, Sohbet Mobil Sohbet devreye girer. Sohbet sitelerinde insanlar, birbirini fiziksel olarak görme şansına sahip değildir. Bu yüzden, herkes, birbirini kurduğu cümleler vasıtasıyla tanımaya çalışır. Bu sebepten olsa gerek aradığı mutluluğu sohbet sitelerinde bulan insanların sayısı her dönemde daha fazla olmuştur.


Yazar: admin

Görüntüleme: 909 defa

Kategori: Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 18 Haziran 2019

Cevap bırakın